W filii nr 3 odbyło się spotkanie klasy VIII b z panem Jakubem Staszakiem, autorem książki "Nie tylko latające kompanie", o udziale społeczeństwa Ziemi Jarocińskiej w powstaniu wielkopolskim i walce o granicę wschodnią Rzeczypospolitej w latach 1918 - 1921. »

29 listopada w filii w Golinie odbyła się prelekcja Jakuba Staszaka dotyczącego udziału Jarociniaków w Powstaniu Wielkopolskim 1918-1919. »

We wtorkowy poranek w bibliotece w Witaszycach uczniowie klasy III przenieśli się w czasie o ponad 100 lat. Dzięki Panu Marcinowi Sikorskiemu ze Stowarzyszenia "Jedność" znaleźli się w sercu Powstania Wielkopolskiego oraz mogli poczuć się jak żołnierze w szeregach walczącego Wojska Wielkopolskiego. »

W środę w Filii nr 2 odbyło się spotkanie uczniów klas ósmych z panem Jakubem Staszakiem, autorem książki "Nie tylko latające kompanie". »

Na dworze zimno, więc warto wybrać się na wirtualny spacer po Jarocinie. »

W bibliotece w Golinie odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku niepodległości". Warsztaty prowadziła Ilona Kaczmarek z Muzeum Regionalnego w Jarocinie. W czasie spotkanie pani Ilona wprowadziła dzieci w historię odzyskania Niepodległości i Powstania Wielkopolskiego. »

Filia w Mieszkowie to kolejna biblioteka, która stanęła na szlaku niepodległości Legendoczytaczy. Na wstępie Ilona Kaczmarek z Muzeum Regionalnego w Jarocinie przypomniała uczestnikom warsztatów najważniejsze fakty z Powstania Wielkopolskiego. »

W środowe popołudnie, w bibliotece w Witaszycach odbyły się warsztaty historyczne w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku niepodległości". Warsztaty prowadziła Ilona Kaczmarek z Muzeum Regionalnego w Jarocinie. »