Już niedługo Walentynki jedno z najmilszych dni w roku. Z tej okazji Klasa Ia ze SP nr 5 przybyła do nas z wizytą. Przygotowano dla nich mnóstwo atrakcji. Najpierw odbyły się warsztaty malowania toreb w serduszka, później walentynkowe kodowanie na macie. »

Oddział dla Dzieci odwiedzili uczniowie z klasy I a z Szkoły Podstawowej nr 4 z Jarocina. Była to ich pierwsza wizyta. Zapoznano ich z księgozbiorem biblioteki, z grami planszowymi. W Kindlotece przygotowano zimowe kodowanie z odbiciem lustrzanym, memory o zimie oraz robot Dash zagrał na cymbałkach piosenkę „Pada śnieg”. Na koniec odbyły się zabawy z chustą animacyjną. »

Za kilka dni Dzień Babci i Dziadka z tej okazji na grupach zabawowych dzieciom przeczytano bajkę Kamili Gurynowicz „Hela sama zostaje z dziadkami”. Następnie wspólnie z mamami wykonały laurki dla swoich dziadków. Oczywiście był czas na zabawę. »

W Mikołajki - jeden z najsympatyczniejszych dni w roku. Z tej okazji w Oddziale dla Dzieci gościliśmy Pana Wiceburmistrza Bartosza Walczaka. Przeczytał uczniom z klasy I B Szkoły Podstawowej nr 2 z Jarocina fragment z książki Eweliny Włodarczyk pt. „Zrób dobry uczynek”. Następnie opowiadał o swojej pracy, tradycjach świątecznych i odpowiadał na zadawane pytania. Na koniec wcielił się w postać Świętego Mikołaja i obdarował dzieci upominkami. W drugiej części spotkania dzieci wzięły udział w warsztatach świątecznych ozdabiania toreb. »

Dzieci z Przedszkola Happy-Kids gościły w Oddziale dla Dzieci z okazji Dnia Pluszowego Misia. W Kindlotece czekała na nich mata kodująca oraz Dasch, który zagrał na cymbałkach znaną i lubianą piosenkę „Stary Niedźwiedź mocno śpi”. Na koniec dzieci wcieliły się w rolę muzykantów i na bum bum rurkach zagrały tę samą piosenkę. »

Dziś kończymy nasze działania w BLISKO realizując projekt BIBLIOTEKA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. »

Ostatnia wizyta studyjna w tym roku w ramach #BLISKO. Byliśmy w bibliotece w Gostyniu, a ekipa naszego JOKu w gostyńskim odpowiedniku GOK Hutnik. »

Tego się nie spodziewaliśmy! Zainteresowanie lukrowaniem przerosło nasze oczekiwania. Już przed 10.00 ustawiały się cię chętni do dekorowania rogali, a potem właściwie nie było chwili przerwy! »

Od czwartku do soboty w naszej czytelni będą odbywać się warsztaty historyczno-hagiograficzne z pracownikami Biblioteki i jarocińskiego Muzeum. Ważnym elementem zajęć będzie szycie płaszcza świętego Marcina! Zapraszamy! »

W ramach naszego projektu prowadzimy intensywne badania różnymi metodami i wśród bardzo urozmaiconej grupy naszych odbiorców i mieszkańców. Są wśród nich dzieciaki - ich zdanie jest dla nas bardzo ważne. Jesteśmy ciekawi co jeszcze by chcieli znaleźć dla siebie w naszych bibliotekach. »