Tradycyjnie już od 7 lat czytamy na rockowo! Zaproszeni muzycy czytają zgromadzonym dzieciom i opowiadają o swoich ulubionych książkach i bohaterach z dzieciństwa! »

Jak co roku na Strefie Dziecka podczas Jarocin Festiwal odbywają się rokowe czytania. W tym roku zostały wzbogacone warsztatami i literackimi spotkaniami. »

Kolejne zajęcia z Kindloteki za nami, tym razem bibliotekę w parku odwiedziły dzieci z półkolonii z Radlina. Pół-koloniści dowiedzieli się co to jest Makey Makey, co przewodzi prąd, jak podłączyć przewody aby można było zagrać na owocach i kartce papieru zamalowanej rysikiem od ołówka. Dzieci mogły zbudować własny pojazd, który pod wpływem pewnych działań mógł się poruszać. Nie zabrakło również maty do kodowanie, która jest inspiracją do dobrej zabawy. »

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Jaś i Małgosia ”podróżowały z bohaterką książki Basią po polskiej plaży. Zwiedzały nadmorskie okolice i wygrzewały się w słońcu. Następnie dzięki aplikacji Scracht Junior tworzyły wakacyjne przygody.
Zaproszono ich również do wspólnego grania na instrumentach wykorzystując makey makey. Na koniec dzieci bawiły się w zabawę "Stary niedźwiedź mocno śpi" oraz machały kolorową chustą animacyjną i na polanie za Pałacem Radolińskich.
»

Biblioteka w parku gościła dzieci z Przedszkola Stokrotka, które podczas słuchania książki Ines Castel-Branco "Mamo, nie mogę zasnąć" wykonywały ćwiczenia, pomagające maluchom w nauce świadomego oddychania. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały piękne łapacze snów. »

Biblioteka dla Dzieci gościła przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Marcinek”. „Pląsy i rączki” to książka na podstawie, której nasi milusińscy przekonali się, że rączki czarują. Dzięki sprawnym rączkom dzieci programowały robota wyznaczając mu trasy po bibliotecznych zakamarkach. Na koniec zaproszono ich do zabaw na świeżym powietrzu gdzie czekały: rozgrzana patelnia i kolorowy popcorn oraz labirynty na linie. »

Na ostatnim spotkaniu przed wakacjami na grupie zabawowej było bardzo wesoło. Obchodziliśmy Dzień Taty. Dzieci wysłuchały bajeczki „Super Tata”, grały w piłkę i ćwiczyły rzuty do kolorowych koszy. Na koniec przy pomocy rodziców wykonały ozdobne ramki do zdjęć. Był to prezent dla Taty. »