"A kiedyś było tak..."

"A kiedyś było tak..."Biblioteka Główna zorganizowała podróż do czasu PRL-u „A kiedyś było tak”. Dawne gry i zabawy inspirowane były książką Elizy Piotrowskiej „Ciocia Jadzia w PRL-u”.

Każdy z uczestników otrzymywał specjalne bilety, upoważniające - po zaliczeniu wszystkich stanowisk - do skorzystania ze smakołyków przygotowanych w Delikatesach! Były literackie podchody śladem dawnych bohaterów dobranocek z wykorzystaniem kodów QR i tabletów; spotkanie z dawnymi sprzętami domowymi, do których drogę należało zakodować z robocikiem Dash'em; zaczarowane ołówki wygrywały melodię z Makey Makey; a na macie do kodowania, dzięki autobusowi ogórek można było poskakać w gumę, klasy czy zagrać w kapsle! Była też fotobudka - wystylizowany pokoik z czasów PRL gdzie można było sobie zrobić biało-czarne zdjęcie.
Dziękujemy za pomoc naszym koleżankom z filii i dziewczynom Centrum Usług Społecznych w Jarocinie oraz wolontariuszom Natalii i Tobiaszowi. 
Dofinansowano ze środków Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog w ramach konkursu „Lokalne inicjatywy edukacyjne” w programie Amazon STEM Kindloteka.
 

Powrót na górę