Biblioteka

Tym razem na zajęcia z okazji Roku Wisławy Szymborskiej przymaszerowali uczniowie klasy VIII Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Jarocinie. »

W Tygodniu Bibliotek w środę uczniowie klasy I a z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki. Ta ważna uroczystość miała zachęcić pierwszoklasistów do wypożyczania książek, nieustannego rozwijania umiejętności czytania oraz poznawania niezwykłego świata ukrytego w bibliotecznych zbiorach. »

Z okazji Tygodnia Bibliotek bibliotekę w Witaszycach odwiedziła grupa przedszkolaków pod opieką pani Agaty Skowron.
Po uważnym wysłuchaniu bajki „Biblioteka” z serii Przygody Fenka rozmawialiśmy o jej treści.
»

W maju spotkanie Klubu Seniorek wypadło w Tygodniu Bibliotek. Tegoroczne hasło brzmi „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka!”, dlatego panie przy kawie i słodkim poczęstunku wspominały to, co robiły przez wszystkie lata swojej działalności. Później na warsztatach malowały torby. »

Książka „Koala, który się trzymał” towarzyszyła przedszkolakom z Mieszkowa w czasie dwóch spotkań w bibliotece z okazji Dnia Bibliotekarza. Po wysłuchaniu historii, dzieci wykonały dla siebie papierowe koale, które dzięki klamerkom trzymały się ich bluzeczek i sukienek. »

W tym roku połączyliśmy naszym pomarańczowym odjazdowym rajdem dwie ważne rocznice 550. urodzin Mikołaja Kopernika i 100. lecie harcerstwa na Ziemi Jarocińskiej. »

Akcja Żonkile w Witaszycach odbyła się wśród czytelników. Każdy kto dziś odwiedził bibliotekę otrzymał żonkila. »

Dziś z okazji 80 - letniej rocznicy wybuchu powstania w Getcie Warszawskim, na zajęcia w filii nr 3 została zaproszona kl. II b. Na początku dzieci posłuchały opowiadania Pawła Beręsewicza "Strasznie straszne". Następnie dzieci wyraziły swoje przemyślenia związane z opowieścią, poznały definicje słów getto i powstanie. Na zakończenie każde z dzieci wykonało papierowego żonkila. »

W dniu pamięci bohaterów warszawskiego getta w Bibliotece w Golinie odbyły się zajęcia dla uczniów klasy III szkoły podstawowej. »

W JOK Jarocin Akcja Żonkile także miała miejsce. Nasi seniorzy wzięli udział w pogadance, obejrzeli filmiki z Muzeum Żydów Polskich POLIN no i oczywiście otrzymali żonkila ku pamięci bohaterów z warszawskiego getta. »

Powrót na górę