Biblioteka

Na zaproszenie dzieci bibliotekarki przyjechały dzisiaj do Niepublicznego Przedszkola w Roszkowie. Najmłodsi w bajkowych strojach z ciekawością wysłuchali bajek o Kocie w butach i Królewnie Śnieżce. Z dużym zapałem i radością ozdabiały kolorowe korony i kapelusze. »

Podczas akcji Cały Powiat Czyta Dzieciom wróciliśmy do wierszy i książek Marii Konopnickiej. Nasi mali goście z kl. III b Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie bawili się też chustą animacyjną i stworzyli pomysłowy domek dla krasnoludków. »

Z okazji akcji Cały powiat czyta dzieciom, przedszkolaki z grup Myszki i Pszczółki z przedszkola Poziomka wysłuchały wiersza o nie do końca dzielnym i walecznym Stefku. »

W filii w Cielczy z okazji akcji Cały powiat czyta dzieciom królował wiersz o Stefku, który niczego się nie bał. »

W ostatnim tygodniu września, we wszystkich naszych bibliotekach miejskich, wiejskich i powiatowych odbywały się czytania pod hasłem "Cały Powiat Czyta Dzieciom". Tym razem była to twórczość Marii Konopnickiej, gdyż w tym roku obchodzimy 180 rocznicę jej urodzin, a także została patronką roku 2022. »

Podczas tegorocznej akcji „Cały Powiat Czyta Dzieciom” przypomnieliśmy sobie wiersze Marii Konopnickiej.
Na początku zajęć uczniowie klasy I b zapoznali się z krótką biografią tej znanej pisarki.
»

Podczas akcji Cały Powiat Czyta Dzieciom, odwiedziliśmy Niepubliczne Przedszkole w Bachorzewie. Dzieci przeniosły się w świat twórczości Marii Konopnickiej, narysowały postać krasnoludka, zagrały piosenkę "My jesteśmy Krasnoludki" na bum, bum rurkach, zgadywały jakie przedmioty znajdują się w tajemniczym jagodowym pudelku. »

W poniedziałkowy poranek zerówkowiczów z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie odwiedziła Pani Monika z Biblioteki Miasta i Gminy Jarocin z Oddziału dla Dzieci. »

29 września przypada "Dzień Głośnego Czytania". W ten dzień bibliotekę w Golinie odwiedziła klasa III a. Dzieci wysłuchały opowiadania "Na jagody" Marii Konopnickiej. »

Powrót na górę