Biblioteka

Filię nr 2 odwiedził dziś wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego pan Łukasz Mrowicki, który czytał dzieciom z Niepublicznego Przedszkola "Poziomka" w Jarocinie. »

Krzysztof Pelec, tata, który jest zawodowym żołnierzem, harcerzem i strażakiem czytał dziś rozdział książki "TOPR. Tatrzańska przygoda Zosi i Franka" Beaty Sabały-Zielińskiej. »

Zbliżają się wakacje i z tej okazji bibliotekę w Witaszycach odwiedziła najmłodsza grupa przedszkolaków pod opieką pani Marzeny Zawisły. »

Już niedługo lato i wakacje, dlatego to było tematem spotkania w bibliotece w Wilkowyi 4-latków z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. Zajęcia rozpoczęły się od głośnego czytania opowieści o pszczółce Gai i poszanowaniu przyrody. »

Dzisiaj u nas wielkie czytelnicze święto! Nasza biblioteka rozpoczyna udział w akcji Fundacji Powszechnego Czytania #TataTeż Czyta »

Na urodzinach u naszego książkowego bohatera Myszonka gościły dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Tęcza" Radlin-Cielcza - oddział Żabki. »

Wyprawę do biblioteki miały dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Tęcza” z Radlina. Zajęcia rozpoczęto od wspólnego czytania książki Caspar Salmon „Jak policzyć do jednego” i liczenia wyłącznie do jednego. »

Dzisiaj odbyło się pierwsze po pandemii spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza dla pracowników bibliotek publicznych w powiecie jarocińskim. »

W piątkowe popołudnie w bibliotece w Witaszycach odbyło się spotkanie autorskie oraz promocja książki Kamila Sobika pt. „W drodze do wolności”. Powieści, w której fikcja literacka przeplata się z opisami autentycznych wydarzeń, a wymyśleni przez autora bohaterowie występują obok postaci historycznych. »

Pod takim hasłem odbyły się zajęcia w świetlicy z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. By wprowadzić dzieci w tematykę zajęć na początek wysłuchały opowieści pt. "Wieża Eiffla w Paryżu - Jadwiga Przygoda I Franciszek Wszędobylski odkrywają stolice Europy" z serii Geografia dla najmłodszych. »

Powrót na górę