Biblioteka

Po raz kolejny włączamy się w akcję społeczno-edukacyjną "Żonkile" zainicjowaną przez Muzeum Historii Żydów POLIN. Wydarzenie to kojarzy się od wielu lat z symbolicznymi żonkilami, rozdawanymi 19 kwietnia. »

W ramach akcji Żonkile, w którą włączyła się także filia w Mieszkowie, przeprowadzono spotkania z klasą Va oraz IIa. Starsze dzieci wysłuchały opowiadania „Historia pewnej ulicy” Justyny Bednarek. Przy tej okazji rozmawialiśmy o pomaganiu innym. »

Dzisiaj dla uczczeni obchodów 80. Rocznicy Wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim, przeprowadzono w Filii w Wilkowyi małą lekcję historii dla uczniów klasy II z Niepublicznej Szkoły podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. »

W tym tygodniu przypada 80. Rocznica Wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim, dlatego wtorkowe spotkanie Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi dotyczyło tych wydarzeń historycznych. »

Dla upamiętnienia obchodów 80. Rocznicy Wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim bibliotekarka z Filii w Wilkowyi przeprowadziła lekcję biblioteczną dla uczniów V klasy z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. »

Przedszkolaki usłyszały jakich zasad należy przestrzegać podczas czytania książek, wysłuchały bajki o Wielkanocnym zajączku, opowiadały o przygotowaniach do świąt. Dzieci świetnie poradziły sobie w zabawach ruchowych i plastycznych, a na zakończenie zajęć otrzymały niespodziankę przypinkę – książka z jajem. »

Wielkanocne czytanie i wyklejanie papierowych pisanek w Bibliotece w Golinie! Zajęcia miały charakter międzynarodowy gdyż do tej klasy uczęszczają argentyńskie dzieci! »

Z okazji Dnia Żaby bibliotekarka odwiedziła w przedszkolu grupę przedszkolaków pod opieką pani Agaty Skowron. Po wysłuchaniu książki „Uśmiech dla żabki” rozmawialiśmy o jej treści. »

Pierwsze wiosenne spotkanie z przedszkolakami za nami. „Myszki” z Niepublicznego Przedszkola „Stokrotka” poznały dziś historię „Groszka” w Teatrzyku Kamishibai. »

Bajka o Fenku, który wraz z dziećmi z grupy odwiedził bibliotekę, wprowadziła przedszkolaków w tematykę funkcjonowania bibliotek. »

Powrót na górę