Biblioteka

Dla upamiętnienia obchodów 80. Rocznicy Wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim bibliotekarka z Filii w Wilkowyi przeprowadziła lekcję biblioteczną dla uczniów V klasy z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. »

Przedszkolaki usłyszały jakich zasad należy przestrzegać podczas czytania książek, wysłuchały bajki o Wielkanocnym zajączku, opowiadały o przygotowaniach do świąt. Dzieci świetnie poradziły sobie w zabawach ruchowych i plastycznych, a na zakończenie zajęć otrzymały niespodziankę przypinkę – książka z jajem. »

Wielkanocne czytanie i wyklejanie papierowych pisanek w Bibliotece w Golinie! Zajęcia miały charakter międzynarodowy gdyż do tej klasy uczęszczają argentyńskie dzieci! »

Z okazji Dnia Żaby bibliotekarka odwiedziła w przedszkolu grupę przedszkolaków pod opieką pani Agaty Skowron. Po wysłuchaniu książki „Uśmiech dla żabki” rozmawialiśmy o jej treści. »

Pierwsze wiosenne spotkanie z przedszkolakami za nami. „Myszki” z Niepublicznego Przedszkola „Stokrotka” poznały dziś historię „Groszka” w Teatrzyku Kamishibai. »

Bajka o Fenku, który wraz z dziećmi z grupy odwiedził bibliotekę, wprowadziła przedszkolaków w tematykę funkcjonowania bibliotek. »

Biblioteka w Golinie z wakacyjną wizytą u przedszkolaków. Było głośne czytania "Brzydkiego kaczątka" oraz gry i zabawy, a na koniec dzieci wykonały zakładki ze starych, zaczytanych i zniszczonych już książek. »

Mikołajki w Kamienicy Kultury przebiegły w miłej i sympatycznej atmosferze.
Świąteczne życzenia wpisywali wczoraj na swoich choinkach uczniowie klasy II ze Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie.
»

W towarzystwie przedszkolaków z Potarzycy świętowaliśmy w Kamienicy Kultury Dzień Pluszowego Misia. Było misiowe czytanie, misiowe zabawy, kolorowanie i karmienie misia. »

Powrót na górę