Już niedługo lato i wakacje, dlatego to było tematem spotkania w bibliotece w Wilkowyi 4-latków z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. Zajęcia rozpoczęły się od głośnego czytania opowieści o pszczółce Gai i poszanowaniu przyrody. »

Dzisiaj u nas wielkie czytelnicze święto! Nasza biblioteka rozpoczyna udział w akcji Fundacji Powszechnego Czytania #TataTeż Czyta »

Na urodzinach u naszego książkowego bohatera Myszonka gościły dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Tęcza" Radlin-Cielcza - oddział Żabki. »

Wyprawę do biblioteki miały dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Tęcza” z Radlina. Zajęcia rozpoczęto od wspólnego czytania książki Caspar Salmon „Jak policzyć do jednego” i liczenia wyłącznie do jednego. »

Dzisiaj odbyło się pierwsze po pandemii spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza dla pracowników bibliotek publicznych w powiecie jarocińskim. »

W piątkowe popołudnie w bibliotece w Witaszycach odbyło się spotkanie autorskie oraz promocja książki Kamila Sobika pt. „W drodze do wolności”. Powieści, w której fikcja literacka przeplata się z opisami autentycznych wydarzeń, a wymyśleni przez autora bohaterowie występują obok postaci historycznych. »

Pod takim hasłem odbyły się zajęcia w świetlicy z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. By wprowadzić dzieci w tematykę zajęć na początek wysłuchały opowieści pt. "Wieża Eiffla w Paryżu - Jadwiga Przygoda I Franciszek Wszędobylski odkrywają stolice Europy" z serii Geografia dla najmłodszych. »

Spotkanie grup zabawowych odbyło się w Tygodniu Bibliotek. Przygotowano dla dzieci moc atrakcji.
Na początku maluchy w teatrzyku kamishibai wysłuchały bajki Doroty Gellner „Piłka”. Następnie w naszym parku przygotowano mini tor przeszkód. Był: hula hop i rzucanie kolorowych piłek, drabinka z makaronów, rzucanie woreczków do kosza, trafianie piłką do ekologicznej bramki, a na koniec kolorowe bańki. Wszyscy świetnie się bawili.
»

W czwartek, też w Tygodniu Bibliotek, kolejne Pasowanie na Czytelników w Filii w Wilkowyi, tym razem do grona miłośników biblioteki zostali przyjęci uczniowie klasy I b z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. »

Tydzień Bibliotek to najlepszy czas by oficjalnie zostać czytelnikiem naszej biblioteki. Uroczyste pasowanie odbyło się w Bibliotece w Golinie. Dzieci złożyły przysięgę, że będą szanować książki a potem był czas na zabawy: labirynt i rozsypankę. »