Zaczarowany świat bajek i baśni

Zaczarowany świat bajek i baśniW ostatnich dniach marca w filii bibliotecznej w Cielczy odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika. Po bajkowym świecie oprowadziła dzieci Królowa Książka, wraz z dziewczynką która zastanawiała się kto mógł stworzyć tak wspaniałą, fantastyczną krainę.

Jak powstaje książeczka opowiedzieli  uczniom  przybyli na spotkanie goście: pisarka, bajkopisarz, poeta i ilustratorka. Kandydatów na czytelników czekało też kilka zadań do wykonania, które wyznaczyła dla nich Królowa książka. Musieli odszukać  ukryty w bibliotece zamek i dopasować go  otrzymanego kluczyka, odpowiedzieć poprawnie na bajkowe zagadki i złożyć uroczyste przyrzeczenie.
Dzieci podziękowały też  gościom za piękne książeczki , a na pamiątkę pasowania otrzymały dyplom i małą czarodziejską miotłę.