Z Mickiewiczem na rowerze

Z Mickiewiczem na rowerze105 osób pojawiło się na starcie tegorocznego rajdu Odjazdowy Bibliotekarz!

Po dwóch latach, spowodowanych przez pandemię, wróciliśmy do wspólnej jazdy z naszymi czytelnikami! Z okazji Roku Polskiego Romantyzmu nasza trasa wiodła do Śmiełowa, gdzie na polanie obok Muzeum Adama Mickiewicza była nasza meta. Poszczególne grupy rowerowe nosiły nazwy tytułów utworów z "Ballad i romansów".
Trasa nie należała do łatwych, dużo pagórków i wzniesień Szwajcarii Żerkowskiej dało się we znaki uczestnikom wydarzenia ale wszyscy dali radę i w komplecie dojechali na miejsce. Tam czekał poczęstunek ciasto i kiełbaska oraz kawa i herbata. Był też czas na wysłuchanie opowieści o pobycie Adama Mickiewicza w Śmiełowie.