Biblioteka - miejsce na czasie!

Biblioteka - miejsce na czasie!Z okazji Tygodnia Bibliotek filię w Witaszycach odwiedzili uczniowie klasy II a. Na początku dowiedzieli się co to za święto i jakie jest jego tegoroczne hasło. Następnie wysłuchali fragmentu „Książki, dzięki której pokochasz książki. Nawet jeśli nie lubisz czytać”.

Dzieci dowiedziały się, że w bibliotece można wypożyczać też filmy, audiobooki czy czytniki Kindla. Zapoznały się również z katalogiem internetowym i stroną biblioteki. Rozmawialiśmy też o tym, jak należy dbać o książki, a następnie wszyscy przyrzekli, że będą je szanować. Uczniowie rozwiązywali  krzyżówkę o bibliotece oraz rebus. Na zakończenie, w grupach wykonali plakaty o tematyce „Dlaczego warto czytać?”. W podziękowaniu za udział w zajęciach dzieci otrzymały cukierki i zakładki.