W tym tygodniu przypada 80. Rocznica Wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim, dlatego wtorkowe spotkanie Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi dotyczyło tych wydarzeń historycznych. »

„Ja nie jestem Miriam” M. Axelsson kwietniowa lektura DKK bardzo dobrze wpisała nam się w 80-tą rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Książka jest wzruszającą historią Romki-Cyganki, która z piekła Auschwitz i Ravensbruck wylądowała w szwedzkim raju. »

Na kolejnym spotkaniu Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi panie wybrały się na pieszą wycieczkę do Młyna nad Lutynią. Tam korzystając z ładnej pogody czytały wiersze Wisławy Szymborskiej Patronki Roku 2023, a także pierwszej poetki i trzeciej kobiety wśród laureatów literackiej Nagrody Nobla.[ »

Marcowa lektura „Dziewczyna, kobieta, inna” Bernardine Evaristo otrzymała nagrodę Bookera. Powieść prezentuje historię kobiet, których korzenie sięgają krajów afrykańskich. »

Rok 2023 jest Rokiem Mikołaja Kopernika, a także w lutym przypada 550. rocznica urodzin tego sławnego Polaka, dlatego kolejne spotkanie Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi dotyczyło tego wydarzenia. »

W Nowy Rok weszliśmy z przytupem. Nie odbyło się to za sprawą lektury na styczeń „Łabędź” S. Trojanowskiej ale za sprawą Jadwigi Podeszwy - naszej klubowiczki, która z okazji swych 2x40-tych urodzin zafundowała tort. »

Biblioteka w Wilkowyi przygotowuje się do obchodów Dnia Patrona Zespołu Szkół Zaradni Odważni Oryginalni. Na spotkaniu Klubu Seniorek panie przeglądały książki o Powstaniu Wielkopolskim i wspominały naszych bohaterów tego zwycięskiego zrywu. »

Tym razem nasze Gadu-Gadu polsko-ukraińskie miało świąteczny charakter. Na spotkaniu Panie wykonywały papierowe gwiazdy. Dziękujemy za spotkanie! »