"Dygot” Jakuba Małeckiego to saga rodzinna od czasów przedwojennych aż do XXI wieku. Poznajemy dwie rodziny Łabendowiczów oraz Geldów, których losy w przyszłości zwiążą się ze sobą. »

Cztery wieloletnie przyjaciółki spotykają się raz w miesiącu aby omówić lekturę obowiązkową. Czy coś nam to przypomina? Dyskusyjny Klub Książki w wersji filmowej po amerykańsku. »

Na zajęciach Klubu e-Seniora było dziś odlotowo! Stawialiśmy pierwsze kroki w nauce kodowania. Aplikacja ScratchJr umożliwiła nam sterowanie postacią na ekranie i nie było to wcale takie proste »

Lektura na maj DKK „Milion cudownych listów” J.A. Bickley to książka o tym aby nigdy się nie poddawać, aby szukać radości w drobnych rzeczach i doceniać to co jest wokół nas. »

W maju spotkanie Klubu Seniorek wypadło w Tygodniu Bibliotek. Tegoroczne hasło brzmi „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka!”, dlatego panie przy kawie i słodkim poczęstunku wspominały to, co robiły przez wszystkie lata swojej działalności. Później na warsztatach malowały torby. »

W tym tygodniu przypada 80. Rocznica Wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim, dlatego wtorkowe spotkanie Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi dotyczyło tych wydarzeń historycznych. »

„Ja nie jestem Miriam” M. Axelsson kwietniowa lektura DKK bardzo dobrze wpisała nam się w 80-tą rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Książka jest wzruszającą historią Romki-Cyganki, która z piekła Auschwitz i Ravensbruck wylądowała w szwedzkim raju. »

Na kolejnym spotkaniu Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi panie wybrały się na pieszą wycieczkę do Młyna nad Lutynią. Tam korzystając z ładnej pogody czytały wiersze Wisławy Szymborskiej Patronki Roku 2023, a także pierwszej poetki i trzeciej kobiety wśród laureatów literackiej Nagrody Nobla.[ »