Uczniowie z klasy IV a z Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej poznając katalog komputerowy. »

Bibliotekę odwiedziły dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej działającej przy Stowarzyszeniu na rzecz dzieci i młodzieży Tęcza z Radlina. W bibliotece przeniosły się w świat bajek i baśni. »

Na spotkaniu grupy zabawowej dzieciom przeczytano bajkę "Jesienna przygoda Tuptusia", po której bawiły się w "A kuku!". »

Sześciu rycerzy (Jarota, Lancelot, Michał Wołodyjowski, Ryszard Lwie Serce, Zawisza Czarny i Jedi) patronowało drużynom, które w nocy z 13 na 14 października odkrywały biblioteczno-legendowo-pałacowe tajemnice. »

O tym jak fantastyczny jest język polski dowiedzieli się uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jarocinie i Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie. »

Na ostatnich warsztatach "Legendoczytacze na szlaku" prowadzonych przez Błażeja Ciesielskiego uczestnicy dowiedzieli się jak korzystać i odczytywać kody QR. »

Jarocińska wieża ciśnień w piątek została zaczarowana w piątek przez dzieci. Były baśnie, księżniczki, rycerze i smoki. Dobra zabawa w świecie literackiej fantazji i czas, spędzowny rodzinnie wokół książek i z biblioteką! »