W czwartkowy poranek na Plastusie Poranne z Niepublicznego Przedszkola „Marcinek” czekało mnóstwo atrakcji związanych z Andrzejkami. »

W sobotni jesienny poranek do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży przybyła grupa chętnych uczniów z klasy VIIa z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki by wziąć udział w warsztatach historycznych nawiązujących do okresu odzyskania przez Polskę Niepodległości. »

Przedszkolacy z "Jasia i Małgosi" uczestniczyli w zajęciach o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię. Przeczytano im książeczkę Katarzyny Moryc "Na drodze". »

W Oddziale dla Dzieci odbyło się Powiatowe czytanie dzieciom na 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Gościem oddziału była klasa III ze Szkoły Podstawowej nr 2 »

Za nami pierwsze warsztaty dla pracowników bibliotek publicznych w powiecie jarocińskim - dziś poznaliśmy tajniki LOESJE czyli kreatywna praca z tekstem - efekty już wkrótce w naszych bibliotekach! »

W zajęciach wakacyjnych w Oddziale dla Dzieci brały udział półkolonie ze Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Młodzieży "Tęcza" z Radlina, półkolonie ze Szkoły Podstawowej z Wojciechowa oraz przedszkolacy z "Marcinka". »

Kolejna grupa zabawowa skończyła edycję spotkań. Na ostatnich zajęciach było bardzo kolorowo. Dzieci wysłuchały wierszyków o kolorach z serii Akademia Mądrego Dziecka. »