Po śladach Stasia i Nel oraz afrykańskich zwierząt poruszali się uczestnicy tegorocznej nocy w bibliotece. »

Papier - pod taką nazwą odbyły się dwa spotkania z Eko-Paki, na których dzieci dowiedziały się wszystkiego co jest związane z papierem »

Zofia Stanecka była gościem w Bibliotece dla Dzieci. Pisarka opowiadała jak wygląda dzień i warsztat pracy pisarza, skąd się bierze książka i pomysły na nią. »

Nasza biblioteka była obecna na szkolnym festynie Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie - w naszym punkcie każdy mógł wykonać wiklinowe serduszko dla mamy »

Kim był Mieszko I, kto zbudował Biskupin i jak wyglądało życie w średniowiecznym grodzie? o tym wszystkim dowiedziały się dzieci podczas zajęć w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży »

Nastały wreszcie ciepłe dni, a więc czas ruszyć się od komputerów, laptopów i telewizora. Takimi słowami w Oddziale dla Dzieci rozpoczęły się sportowo-literackie zajęcia z przedszkolakami z przedszkola „Jaś i Małgosia” . »

Dziś odbyły sięostatnie pokazy filmu "Nie było żadnej nadzei.Powstanie w getcie warszawskim1943" »