Zofia Stanecka była gościem w Bibliotece dla Dzieci. Pisarka opowiadała jak wygląda dzień i warsztat pracy pisarza, skąd się bierze książka i pomysły na nią. »

Tomasz Raczek - znany krytyk filmowy i teatralny był naszym gościem, a wszystko za sprawą projektu Stowarzyszenia Jarocin XXI "Regał na nudę", którego Biblioteka jest partnerem.z »

Członkowie Klubu Dyskusyjnego i Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc oraz ich sympatycy wybrali się w niedzielę, 5 czerwca na rajd śladami wąskotorówki. »

Skarpetkowe maskotki zwane Niedoparkami oraz słodkie motylki wykonywały dzieci i dorośli podczas warsztatów plastycznych przeprowadzonych przez Filię nr 2. »

Uczniowie dowiedzieli się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. »

Papierowe szaleństwo z EkoPaką przeżyli uczniowie z klasy III. Dowiedzieli się ile drzew potrzeba do wyprodukowania tony papieru i ile zużywa przeciętny człowiek papieru rocznie. »

Filia w Wilkowyi wspólnie z Zespołem Szkół Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi zorganizowali wycieczkę dla dzieci z okazji Dnia Dziecka do 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. »