Tradycyjnie już od 7 lat czytamy na rockowo! Zaproszeni muzycy czytają zgromadzonym dzieciom i opowiadają o swoich ulubionych książkach i bohaterach z dzieciństwa! »

Jak co roku na Strefie Dziecka podczas Jarocin Festiwal odbywają się rokowe czytania. W tym roku zostały wzbogacone warsztatami i literackimi spotkaniami. »

I to dosłownie - bo ogień lał się z nieba! Upał niemiłosierny ale dzieci nam nie brakowało. Jak zwykle nie mogło zabraknąć naszych działań dla najmłodszych festiwalowych gości! W tym roku także wspólnie z Instytutem Książki promowałyśmy akcję "Mała książka Wielki człowiek" »

Jak co roku nasza biblioteka współtworzy okołofestiwalowe wydarzenia w Amfiteatrze. Już od czwartku - dnia finałów Jarocińskich Rytmów Młodych czynne było stoisko ze sprzedażą festiwalowych gadżetów, w tym niesamowicie popularnych koszulek z glanem Fundacji Ogrodu Marzeń. Przez trzy festiwalowe dni byłą też czynna festiwalowa czytelnia prasy. »

W Filii nr 5 w JOK Jarocin czytał pan policjant Starszy Sierżant Łukasz Nowak dzieciom z grupy Motylki z przedszkola Jarzębinka. Po przeczytaniu bajki „Mój tata jest super” rozpoczęła się dyskusja na temat pracy policjanta. Dzieci zadawały mnóstwo pytań i koniecznie chciały przymierzyć kajdanki! A potem wszyscy zeszli zobaczyć policyjne auto! »

Bibliotekę w filii nr 5 odwiedziła klasa 1a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie. Dzieci wysłuchały opowiadań z książki "Po prostu mama" i rozmawiały o wyjątkowych cechach swoich mam. Następnie zainspirowane opowiadaniem "Laurka" wykonały upominki na zbliżający się Dzień Matki. »

Tym razem ukraiński czwartek w wersji wyjazdowej. Odwiedziliśmy Planetarium w Potarzycy, które w tym roku obchodzi 30-lecie swej działalności. Mogliśmy uczestniczyć w seansie astronomicznym pod kopułą oraz obejrzeć Astronomiczny Ogród. »

Kolejne polsko-ukraińskie czwartki w Kamienica Kultury za nami!!
Чергові польсько-українські четверги в Kamienica Kultury позаду!!
»