To łączna kwota jaką otrzymała jarocińska biblioteka na działania animacyjne, kulturalne i edukacyjne w ramach programu "Partnerstwo dla książki" w ramach programów grantowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. »

Dowolność czytania - hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek, miało dosłowny wymiar w filii nr 5 JOK Jarocin. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Szerokim Torem i Muzeum Regionalnym w Jarocinie szukaliśmy dziedzica zaklętego w kamień. »

W Filii nr 5 zapachniało czekoladą. W czwartkowe popołudnie uczestniczki zajęć kulinarnych raczyły się czekoladowymi słodkościami. Przed tą niewątpliwie najprzyjemniejszą częścią spotkania, panie obejrzały przygotowaną na tę okoliczność prezentację multimedialną. »

Tak Filia nr 5 świętowała Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Każdy czytelnik, który w dniu 21 lutego odwiedził bibliotekę w JOK-u został zaproszony do zabawy językiem staropolskim. »

W środę na spotkaniu autorskim w JOK Jarocin gościliśmy dziennikarza muzycznego, autora tekstów , podróżnika i fotografa zarazem, Marcina Kydryńskiego. Szerszej publiczności znany głównie z nocnych audycji w radiowej "Trójce" zatytułowanych Siesta. »

Jarocińska biblioteka najlepsza w Polsce i województwie wielkopolskim według rankingu bibliotek "Rzeczpospolitej" i Instytutu Książki. Wczoraj, 30 listopada, w Bibliotece Narodowej odbyła się uroczysta gala, podczas której dyrektor Agnieszka Borkiewicz odebrała obie, prestiżowe nagrody w imieniu burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego i biblioteki. »

Nietypowa lekcja języka polskiego wokół legend i z wykorzystaniem bibliotecznej aplikacji i plenerowej gry - ależ się działo! »

Piękna październikowa sobota służyła legendoczytaczom, którzy na rowerowych drezynach wyruszyli w poszukiwaniu zaklętych kamieni. »

Ostanie warsztaty w ramach projektu „Legendoczytacze na szlaku” za nami. Uczestnicy tym razem uczyli się kodowania. Na zajęciach powstała również nowa legenda. »