Przedostatnie zajęcia kulinarne dla seniorów były efektem współpracy JOK Jarocin i Filii nr 5. Świętowaliśmy wspólnie Międzynarodowy Dzień Szpinaku. Na talerzach było więc zielono. Uczestnicy grupy kulinarnej obejrzeli prezentację na temat szpinaku. »

W Święto Kobiet Filia nr 5 przygotowała dla czytelniczek koszyk pełen cytatów i żarcików - z kobietami w roli głównej oczywiście. »

21 lutego świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W filii nr 5, królowała w tym dniu gwara wielkopolska. »

Uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Jarocinie mieli niezwykłą okazję do spotkania z najsłynniejszą polską autorką książek obrazkowych i autorskich dla dzieci - Iwoną Chmielewską. »

Seniorzy, podczas tegorocznej zabawy andrzejkowej, zostali zaproszeni do warsztatów LOESJE czyli słowną zabawę połączoną z kreatywnym myśleniem. »

5 listopada w Filii nr 5 przypominaliśmy sobie bajki z dzieciństwa. To dzięki nim poznawaliśmy kiedyś świat, śmialiśmy się i wzruszaliśmy. »

O tym jak to się stało, że została autorką kryminałów, skąd pomysły na książki i bohaterów, i jak znosi swój sukces opowiadała zebranym licznie w JOK Jarocin czytelnikom jarocińskiej biblioteki. »

Za nami pierwsze warsztaty dla pracowników bibliotek publicznych w powiecie jarocińskim - dziś poznaliśmy tajniki LOESJE czyli kreatywna praca z tekstem - efekty już wkrótce w naszych bibliotekach! »