W Dniu Kropki golińską bibliotekę odwiedziła klasa III b. Dzieci dowiedziały się od kiedy obchodzony jest "ten" dzień i od jakiej książki to się zaczęło. Wysłuchały też opowieści o pewnej Poli, która lubi kropki, a potem przyszedł czas na zdjęcia w kropkowanej fotobudce. »

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Golinie wysłuchały opowiadania pt. "Kret i jeżyki".
Następnie z papieru kolorowego wyklejały jeżyki. Na koniec zajęć przedszkolaki otrzymały zakładki do książek i coś słodkiego.
»

Biblioteka wspólnie z Zakładem Gospodarki Odpadami zaprosiła najmłodszych na ekoświętowanie. Dzieci miały okazję uczestniczyć w 10 aktywnościach, których celem była edukacja ekologiczna. »

Podczas tegorocznej edycji „Jarocin Festiwal 2021” została zorganizowana Strefa Dziecka z Biblioteką i Instytutem Książki pod nazwą "Mała książka, wielki człowiek" nawiązującą do największego w Polsce projektu bookstarowego i towarzyszącej mu kampanii społecznej pod tą samą nazwą. »

Plastusie Poranne z Niepublicznego Przedszkola „Marcinek” jako sześciolatki poznali już wszystkie literki. W środowy poranek odwiedziły Oddział dla Dzieci gdzie bawiły się literkami. »