Z okazji zbliżającego się Dnia Pluszowego Misia bibliotekarka odwiedziła grupę przedszkolaków pod opieką pani Edyty Kral. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały przygód Misia Koralika oraz świetnie poradziły sobie z rozpoznaniem znanych i mniej znanych misiów. Bardzo chętnie brały udział w zabawach. Na zakończenie wykonali miśki z rolek po papierze toaletowym. »

W dniu dzisiejszym gościliśmy przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Jaś i Małgosia. Wysłuchali bajki „Miś Tuliś bawi się w chowanego”, po której zaproszono ich do wspólnej zabawy: w chowanego, Misiowe memory, Stary niedźwiedź mocno śpi oraz wycieczka po śladach misia. Na koniec dzieci wykonały paskowe misie. »

Filia nr 3 w Jarocinie wspiera szkolny projekt edukacyjno - czytelniczy "Mądre Bajki z Całego Świata", realizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 w Jarocinie. To projekt fundacji Kulczyk Foundation pod szyldem "Efektu Domina". Fundacja prowadzona przez Dominikę Kulczyk działa w bardzo różnych miejscach świata wspierając dobre zmiany w społecznościach lokalnych. »

Wczorajsze przedpołudnie w przedszkolu Promyczek upłynęło nam bardzo przyjemnie. Małe Krasnale poznały nowych bohaterów książek dla dzieci: Polę, Jadzię Pętelkę, Kicię Kocię, samochodzika Franka, hulajnogę Zuzię, liska Fenka. »

W tym roku uroczystości związane z imieninami Jarocina, którego patronem jest święty Marcin miały wyjątkową oprawę! Biblioteka wspólnie z Fundacją 750-lecia Jarocina była częścią tego wydarzenia. »

Dzień Postaci z Bajek uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie spędzili w Kamienicy Kultury. Uśmiechów i zabaw było wiele: zagadki, rymowanki, samodzielnie przygotowany Kubuś Puchatek z papierowego talerzyka. »

25 października obchodzimy Dzień Kundelka. Z tej okazji uczniowie klasy III a odwiedzili bibliotekę w Witaszycach. Po powitaniu i rozwiązaniu zagadki uważnie wysłuchali książki „Dzielny piesek Tobi”. »

Bibliotekę w Golinie odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Golinie. Przedszkolaki wysłuchały opowieści o Kubusiu Puchatku "Jesień w Stumilowym Lesie". »

I zaczynamy lekcje wyjazdowe z cyklu: "Biblioteka na cztery pory roku". Właśnie odwiedziłyśmy Potarzycę. Jesienne czytanie i prace plastyczne w przedszkolu i klasie I wyszły bardzo ciekawie. Zresztą sami zobaczcie! Dziękujemy za spotkanie. »