Powiatowy Dzień Bibliotekarza

Powiatowy Dzień BibliotekarzaDzisiaj odbyło się pierwsze po pandemii spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza dla pracowników bibliotek publicznych w powiecie jarocińskim.

Naszym koleżankom i kolegom z Biblioteki Publicznej Gminy Jaraczewo, Biblioteki Publicznej Gminy Kotlin oraz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żerków oraz pracownikom jarocińskiej placówki zaproponowaliśmy wizytę w nowej siedzibie jarocińskiego Muzeum Regionalne w Jarocinie. Zwiedzaliśmy odnowione pomieszczenia i oglądaliśmy wystawy poświęcone historii naszego miasta pod czujnym okiem Sebastiana Pluty. Najbardziej byliśmy ciekawi pomieszczeń, w których dawniej mieściły się pokoje administracyjne jarocińskiej biblioteki. Po sentymentalnej podróży przyszedł czas na uroczysty obiad. Naszymi gośćmi była starosta Lidia Czechak oraz Paulina Warzywoda, dyrektor Wydziału Kultury i Oświaty Urzędu Miejskiego w Jarocinie.