27 listopada br. filię w Golinie odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Golinie. Jak co roku przyszły n Święto Misia,które przypada w listopadzie. »

8 listopada do filii w Golinie przyszły dzieci z klasy II na spotkanie poświęcone 100 rocznicy Odzyskaniu Niepodległości. Uczniowie poznali symbole narodowe oraz wysłuchały pogadanki na ten temat. Obejrzały też godła Polski na przestrzeni wieków. »

W bibliotece w Golinie odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku niepodległości". Warsztaty prowadziła Ilona Kaczmarek z Muzeum Regionalnego w Jarocinie. W czasie spotkanie pani Ilona wprowadziła dzieci w historię odzyskania Niepodległości i Powstania Wielkopolskiego. »

Jesienna pogoda sprawiła, że tym razem do dzieci z czytaniem przyszła pani Violetta z Biblioteki w Golinie. »

Dzieci poznały historię godła narodowego. Obejrzały różne jego wizerunki, które zmieniały się na przestrzeni wieków, od początku państwa polskiego poprzez czasy króla Władysława Jagiełły, króla Jana Sobieskiego, godła z 1919 r. aż po dzień dzisiejszy. »

Pierwsze warsztaty w ramach kolejnego projektu za nami. Tym razem dzieci będą współtworzyć questy po swoich miejscowościach, których tłem będzie tematyka historyczna nawiązaująca do odzyskania przez Polskę niepodległości i Powstania Wielkopolskiego. Questy znajdą się w aplikacji mobilnej swtorzonej w zeszłym roku. »