Ależ to była wycieczka! Uczestnicy projektu "Legendoczytacze na szlaku" zdobywali w deszczową sobotę Poznań. »

Wakacyjne spotkanie Klubu Przyjaciół Biblioteki w Golinie miało charakter kulinarny. »

W najgorętszy dzień czerwca przypadł finał Bajkowego regału na nudę - projektu czytelniczego jarocińskiej biblioteki, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin. »

Po raz kolejny w czerwcu odbył się konkurs "Mistrz pięknego czytania" w Bibliotece w Golinie. »

Dzieci dowiedziały się, że Kamishibai to teatr ilustracji, obrazkowy, wywodzący się z Japonii. Wysłuchały i obejrzały japońską opowieść, która była wstępem do stworzenia własnej legendy o Lubieszce. »

W poniedziałek filii w Golinie odbyły się warsztaty reporterskie, zrealizowane w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku". Uczestnicy warsztatów poznali historie fotografii. Obejrzeli: aparat skrzynkowy, kamerę Obskura, aparat do fotografii otworkowej, polaroid, lustrzankę. »