12 grudnia w filii w Golinie odbyło się spotkanie z Reginą Gruchalską.Dzieci zapoznały się z książką Joanny Jodełki "Jarocin dla dzieci.Gra spacerowa". »

We wtorkowe popołudnie w Golinie w Klubie Seniora "Sami Swoi" odbyły się warsztaty świąteczne dla seniorów. »

Swoją pierwszą odsłonę miała opowieść na podstawie golińskiej legendy stworzona przez dzieci, uczestników projektu, w formie kart kamishibai. »

25 listopada w "Święto Misia" bibliotekę odwiedziła klasa I a. Dzieci poznały historię święta najpopularniejszego pluszaka na świecie. »

21 listopada filie odwiedziły przedszkolaki, które przyszły na "Święto Misia", które przypada 25 listopada. Dzieci wysłuchały opowieści D. Mellinga "Kochamy Cię, Misiu Tulisiu". »

Z czym albo z kim kojarzy się rzygacz? Tę zagadkę i wiele innych dotyczących naszego miasta rozwiązała pani Regina Gruchalska podczas spotkań z dziećmi w jarocińskich bibliotekach w ramach akcji Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. »

6 listopada Bibliotekę w Golinie odwiedziła klasa I a. Dzieci wysłuchały pogadanki na temat odzyskania przez Polskę Niepodległości. Poznały symbole narodowe. Uczniowie okazali się małymi patriotami. »

22 października filię w Golinie odwiedziły przedszkolaki. Dzieci wysłuchały książkę E. Bailey "Strach na wróble". »