Niepodległościowe koszulki

Niepodległościowe koszulki13 listopada filię w Golinie odwiedzili uczniowie klasy III. Spotkanie miało charakter patriotyczny.

Jak wiemy świętujemy 100 lecie Odzyskania Niepodległości. Uczniowie poznali symbole narodowe (hymn, godło, flaga). Wysłuchali "Legendy o smoku ze smoczej jamy" Wandy Chotomskiej. Wiadomo, że ta legenda dotyczy Krakowa, a więc dawnej stolicy Polski. Toteż każdy szanujący się Polak powinien znać legendy i podania swojego kraju. Następnie dzieci malowały farbami na białych  koszulkach orła w koronie - symbol naszej Ojczyzny. Dzieci otrzymały te koszulki w prezencie. Cieszyły się,że teraz na wszystkie uroczystości państwowe będą je zakładać. Otrzymali również zakładki do książek.

Wydarzenie w ramach proejktu "Bibliotekarz na 6!" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocj Kultury oraz Gminę Jarocin.