W poniedziałek 18 lutego do biblioteki przyszli uczniowie klasy I. Dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki, poznały "zalety" czytania. »

W pierwszym dniu ferii dzieci oglądały bajki wyświetlane na diaskopie w formie przeźroczy. W kolejnym dniu biblioteczne zajęcia odbyły się w przedszkolu. Dzieci wysłuchały fragmenty książki Ch. Tielmann "Maks jedzie do babci i dziadka", by następnie wyklejać portrety babci i dziadków. »

Mimo niepewnej pogody grupka śmiałków wybrała się na wędrówkę z nową aplikacją Legendoczytaczy na szlaku niepodległości. Wędrowaliśmy po Golinie poznając historię dwóch powstańców wielkopolskich oraz samej Goliny. »

Wielkimi krokami zbliżają się w naszym województwie ferie zimowe - oczywiście w naszych bibliotekach przygotowano zajęcia. »

Bożonarodzeniowe wieńce na stół lub drzwi wykonywali uczniowie z klasy II podczas warsztatów w bibliotece w Golinie. »

Świąteczne spotkanie Klubu Przyjaciół Biblioteki w Golinie upłynęło pod znakiem gwiazd. »

17 grudnia filię w Golinie odwiedziła klasa III. Uczniowie wysłuchali fragmentu "Dzieci z Bullerbyn" poświęconemu Bożemu Narodzeniu. »

12 grudnia filię w Golinie odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola. W związku z tym, że zbliża się Boże Narodzenie przedszkolaki wysłuchały fragmentów książki "Marysia i Boże Narodzenie". »

29 listopada w filii w Golinie odbyła się prelekcja Jakuba Staszaka dotyczącego udziału Jarociniaków w Powstaniu Wielkopolskim 1918-1919. »