Nowi czytelnicy w filii nr 2

Nowi czytelnicy w filii nr 25 marca 2018 roku uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie zostali pasowani na czytelników biblioteki publicznej i szkolnej.

Pierwsza część pasowania odbyła się w bibliotece szkolnej. Na drugą część pasowania dzieci przyszły do biblioteki publicznej, gdzie zapoznały się z księgozbiorem bibliotecznym. Później rozmawiały z  panią bibliotekarką jak należy zachowywać się w bibliotece, jak się zapisać i wypożyczać książki. Wykazały się też dużą znajomością książek. Mali czytelnicy wysłuchali prośby książki, przeszli próbę sprawności oraz umiejętności układania słownych puzzli. Na zakończenie uczniowie otrzymali dyplomy, zakładki oraz słodką niespodziankę.
Panie bibliotekarki otrzymały od pierwszaków wiosenne kwiatki.