Na patriotyczną nutę

Na patriotyczną nutę6 listopada Bibliotekę w Golinie odwiedziła klasa I a. Dzieci wysłuchały pogadanki na temat odzyskania przez Polskę Niepodległości. Poznały symbole narodowe. Uczniowie okazali się małymi patriotami.

Znali hymn Polski i wyrecytowali "Katechizm polskiego dziecka" W. Bełzy - "Kto ty jesteś...". Następnie wykonywały kotyliony. Oczywiście były też zabawy ruchowe. Tym razem była to "Gra w klasy", prosto ze szkolenia dla bibliotekarzy. Trochę inna niż pamiętają rodzice ale sprawiające mnóstwo radości! Na koniec otrzymały zakładki do ksiązek.

Zajęcia zrealizowano w ramach projektu "Biliotekarz w akcji" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.