Jak stworzyć własny cytat i to o Kamienicy Kultury? Zadanie z pozoru niełatwe... ale po przyjęciu odpowiedniej metody i z taką prowadzącą warsztaty jak Monika Kula - wszystko staje się wykonalne. »

Dla wszystkich pań i panów, którzy potrzebują relaksu i wyciszenia pani Katarzyna Dziekańska zorganizowała w parku w sobotę jogę na polanie. »

W lipcowe popołudnie w ramach spotkań integracyjnych panie w filii nr 2 oddawały się czystej przyjemności, podwójnej przyjemności. »

Młodzież rozpoczęła pracę z Jakubem Haderem z Fundacji Precyzja nad pokazem multimedialnym, kończącym projekt "Łowcy cytatów" »

Spotkanie z Elizą Piotrowską we filii w Mieszkowie zakończyło cykl spotkań z pisarzami w ramach projektu „Regał na nudę. Twórczyni "Cioci Jadzi" z humorem opowiadała o swoich książkach, spotkaniach z czytelnikami i niezwykłym życiu w odległej Brazylii. »

W warsztatach reporterskich w Oddziale dla Dzieci brali udział czytelnicy biblioteki. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku". »

W piątek filię nr 2 odwiedził długo wyczekiwany gość, autor książek dla dzieci i młodzieży - Rafał Witek. Pierwsze spotkanie skierowane było do dzieci z klas pierwszych i trzeciej. Autor przybył do nas z tajemniczą walizką podróżną, której zawartość stała się doskonałą formą zabawy. »

Oto kolejna grupa dzieci z przedszkola "Promyczek", która chciała poznać Photona, tajemniczego gościa z odległej galaktyki, który po awarii wylądował w naszej bibliotece. Dzieci od razu poddały go testom. »

Na czerwcowych zajęciach Klubu Seniorek biblioteka w Wilkowyi zamieniła się w warsztat krawiecki. Panie wycinały wzory, szyły, prasowały oraz wypełniały środki kwiatów. »