Tuż przed długim weekendem w filii nr 2 odbyły się warsztaty kamishibai zrealizowane w ramach projektu Legendoczytacze na szlaku. Uczniowie klas czwartych spędzili aktywne trzy godziny na zajęciach, których finalnym celem będzie wydanie autorskiego teatrzyku kamishibai inspirowanego lokalną legendą o powstaniu Jarocina. »

W zimne kwietniowe popołudnie grupa pań w filii bibliotecznej w Cielczy zabrała się energicznie do pracy. Z materiałów w kropeczki o pastelowych delikatnych barwach panie wykrawały i zszywały nieduże zgrabne tulipanki. »

Pierwsze spotkanie z seniorkami w Golinie przebiegało w wielkanocnym nastroju. »

Od końca marca w filii nr 2 dzieci mogą wykonać jajka wielkanocne ozdabiane wstążkami metodą "na karczocha". »

Przedświąteczny nastrój udzielił się także odwiedzającym filię w Mieszkowie. Dzieci ze świetlicy miały okazję w czasie warsztatów własnoręcznie uszyć filcowe jajka. »

Z okazji Tygodnia z Internetem również w bibliotece "Pod Ratuszem" uczniowie kl. III a Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie doskonalili swoje umiejętności kodowania. »

Aktywni członkowie i sympatycy Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc oraz Klubu Dyskusyjnego dnia 29 marca spotkali się po raz kolejny, aby posłuchać i porozmawiać o bezpieczeństwie. »