Takie oto sympatyczne wielkanocne kury uszyte zostały na warsztatach z dziewczynami z Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Cerekwicy Nowej. Dziękujemy za miło i kreatywnie spędzony czas! »

W piątkowy wieczór Kamienica Kultury wypełniła się po brzegi. Wszystko przez spotkanie z Markiem Jezierskim z programu "Rok w ogrodzie". Bzy, różaneczniki, magnolie - cieszą nasze oczy wiosną. O ich uprawie i przycinaniu opowiadał właśnie nasz gość. Wygląd ogrodu zależy od naszej pracy. »

Podczas tegorocznych ferii w bibliotece w Witaszycach przenieśliśmy się do zupełnie innej, bajkowej rzeczywistości – do Akademii Pana Kleksa. Wszystko zaczęło się od listu od profesora, w którym zachęcił uczennice do rozwiązywania przygotowanych zadań. »

W czwartek Filia w Cielczy zamieniła się w bajkowy raj, który odwiedziły przedszkolaki. Było czytanie bajki, było: szukanie guzika z czapki doktora Paj-Chi- Wo; motylka ukrytego w jajkach Kaczki Dziwaczki: łapanie baniek mydlanych; przebieranki w stroje z różnych bajek; śpiewanie piosenek i mnóstwo dobrej zabawy, czego dowodem są te roześmiane buzie dzieciaków. Na koniec tradycyjnie sesja zdjęciowa »

W bibliotece w parku gościliśmy emerytów z Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, koła nr 2 w Jarocinie. Nasi goście dowiedzieli się jak można dać drugie życie książce i własnoręcznie wykonali metodą book foldingu jeże ze starych książek. »

Filię nr 2 odwiedziły dzieci z Przedszkola "Poziomka " by pobawić się z Akademią Pana Kleksa. Było czytanie i śpiewanie tekstów Jana Brzechwy. »

Drugi dzień ferii w Mieszkowie przeznaczyliśmy na wykonanie przybornika z puszek, który ozdobiliśmy guzikowymi kwiatkami. Dalszą część przeznaczyliśmy na rywalizację sportową, gdzie liczył się refleks. Ostatni dzień to najsłodsza część ferii. Dziewczęta zajęły się wypiekami. Oprócz guzikowych ciastek powstały także inne smakowite wzory, które zostały przyozdobione barwnym lukrem. »

Ferie 2024 we filii w Mieszkowie przebiegały pod hasłem „Guzik i Kleks”. Pierwszego dnia uczestniczki miały wystylizować się na pana Kleksa, kolorując papierowe brody i okulary. Stylizacje zostały oczywiście uwiecznione a wydrukowane zdjęcia wypełniły wykonane przez dziewczyny guzikowe ramki. Na zakończenie uczestniczki przygotowały tor do walki o „Wielkiego Guzika”. Rywalizację wygrała Zosia, zgarniając niecodzienne trofeum. »

Za nami pierwszy dzień z Panem Kleksem w witaszyckiej bibliotece.
Wszystko zaczęło się od listu od profesora, w którym zachęcił uczennice do rozwiązywania przygotowanych zadań. Po wysłuchaniu czytanych fragmentów lektury powstały piękne portrety Ambrożego Kleksa.
»

Uczestnicy bibliotecznych zajęć zostali zaproszeni do rozpoznawania przedmiotów zgromadzonych w rupieciarni i omówieniem ich przeznaczenia. Dopasowywali też przedmioty w odpowiedniej kolejności do nazwy - do wygrania było "oko Pana Kleksa". Bawiliśmy się też z hula-hopami i przędliśmy litery! »