W ramach zajęć wielkanocnych odwiedziły nas dziś dwie grupy dzieci. Kl. III z Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie oraz kl. I Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Siedleminie. Były praktyczne i kolorowe kurczaczki oraz ozdobne koronkowe baranki. Czytaliśmy, oglądaliśmy książki i bawiliśmy się w klimacie świątecznym. »

Sobotni poranek w bibliotece spędzili miłośnicy szycia, tym razem starsi i
młodsi uczestnicy warsztatów mogli własnoręcznie uszyć kurę, która będzie
fajną wielkanocną dekoracją.
»

Przedświąteczne zajęcia w bibliotece w parku dla koła nr 2 z Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Tym razem panie wykonały kurki, które pięknie będą zdobiły wnętrza ich domów. »

Takie oto sympatyczne wielkanocne kury uszyte zostały na warsztatach z dziewczynami z Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Cerekwicy Nowej. Dziękujemy za miło i kreatywnie spędzony czas! »

W piątkowy wieczór Kamienica Kultury wypełniła się po brzegi. Wszystko przez spotkanie z Markiem Jezierskim z programu "Rok w ogrodzie". Bzy, różaneczniki, magnolie - cieszą nasze oczy wiosną. O ich uprawie i przycinaniu opowiadał właśnie nasz gość. Wygląd ogrodu zależy od naszej pracy. »

Podczas tegorocznych ferii w bibliotece w Witaszycach przenieśliśmy się do zupełnie innej, bajkowej rzeczywistości – do Akademii Pana Kleksa. Wszystko zaczęło się od listu od profesora, w którym zachęcił uczennice do rozwiązywania przygotowanych zadań. »

W bibliotece w parku gościliśmy emerytów z Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, koła nr 2 w Jarocinie. Nasi goście dowiedzieli się jak można dać drugie życie książce i własnoręcznie wykonali metodą book foldingu jeże ze starych książek. »

Przez cały dzień, w filii nr 3 dla wszystkich chętnych dzieci trwały warsztaty lukrowania i zdobienia pierniczków świątecznych. Było pysznie i kolorowo. »

Tego się nie spodziewaliśmy! Zainteresowanie lukrowaniem przerosło nasze oczekiwania. Już przed 10.00 ustawiały się cię chętni do dekorowania rogali, a potem właściwie nie było chwili przerwy! »

Od czwartku do soboty w naszej czytelni będą odbywać się warsztaty historyczno-hagiograficzne z pracownikami Biblioteki i jarocińskiego Muzeum. Ważnym elementem zajęć będzie szycie płaszcza świętego Marcina! Zapraszamy! »