Książkowy kosmos z Rafałem Witkiem

Książkowy kosmos z Rafałem WitkiemW piątek filię nr 2 odwiedził długo wyczekiwany gość, autor książek dla dzieci i młodzieży - Rafał Witek. Pierwsze spotkanie skierowane było do dzieci z klas pierwszych i trzeciej. Autor przybył do nas z tajemniczą walizką podróżną, której zawartość stała się doskonałą formą zabawy.

Pan Rafał opowiedział nam o swoich książkach, bawiąc się słowem i udowadniając, że ciekawy tekst może być świetną rozrywką. Podczas spotkania dla przedszkolaków, najmłodsi czytelnicy żywo reagowali na pytania i odważnie stawiali czoła różnym poleceniom prowadzącego. Były strzały z pistoletu i spotkanie z najpowszechniejszym wężem na świecie, którego, o dziwo, każdy z nas hoduje  w domu. Autor przekonał nas, że dobra literatura dziecięca zamienia to, co zwykłe i codzienne w niezapomniane doświadczenia. Na zakończenie przedszkolaki wykonały spodki kosmiczne z zamkniętymi ufoludkami, nawiązującymi do książki "Pierwszaki z kosmosu".
Tych, którzy uważają, że książki są nudne zapraszamy do skorzystania z "Bajkowego regału na nudę" - projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.

Powrót na górę