Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. »

Uczestnicy projektu "Żyjmy zdrowiej panie i panowie" i członkowie Klubu Dyskusyjnego spotkali się w poniedziałkowe popołudnie, 27 listopada w czytelni miejscowej biblioteki. »

W poniedziałek w filii w Golinie odbyło się już halloweenowe spotkanie. Dziewczynki z aktywu bibliotecznego wykonywały "duchy" i "upiorne dynie". »

Z okazji Dnia Kundelka dzieci z Mieszkowskiego przedszkola z grupy Pszczółek wysłuchały bajki o królu psów. »

Na leśną przygodę do filii bibliotecznej nr 2, wybrały się maluchy z przedszkola Poziomka. Dzieci wysłuchały bajki Janiny Grali "Nasz zwierzyniec" i dowiedziały się jakie zapasy robią zwierzęta jesienią, żeby przetrwać zimę. »

Zanim uczestnicy rajdu Odjazdowy Bibliotekarz ruszyli do Żerkowa śladami Jakoba
Steinhardta, mieli okazję spotkać się z Mateuszem Franckiewiczem, który mieszkał
przez pewien czas w Izraelu i prowadzi blog "Izrael od kuchni".
»

12 maja bibliotekarze z powiatu jarocińskiego uczcili uroczyście Dzień Bibliotekarza. Uroczystość rozpoczęła się prelekcją pt: Rola i rodzaje obrazu we współczesnej książce dla dzieci wygłoszoną przez dziennikarza kulturalnego a zarazem krytyka komiksowego Sebastiana Frąckiewicza. »

Na początku spotkania zapoznaliśmy się z artystą poprzez krótki filmik o jego życiu, powołaniu i miejscach, w których odbywał służbę Bożą. »