Biblioteka

W tym roku obchodzimy 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego i 100.rocznicę Odzyskania Niepodległości. Szkoła w Wilkowyi nosi imię Powstańców Wielkopolskich, dlatego z tej okazji, do biblioteki w Wilkowyi została zaproszona autorka hymnu szkolnego pani Benedykta Świderska, emerytowana nauczycielka. »

Każdy jest inny ale nie znaczy, że gorszy - i z każdym można porozmawiać - oto idea Żywej Biblioteki, która już po raz trzeci zagościła na Jarocin Festiwal. »

Dzieci biorące udział w półkoloniach zorganizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Witaszyc przyszły 28 czerwca do miejscowej biblioteki. »

Maj stał się w tym roku miesiącem wycieczek. Po odwiedzinach grupy ze Szkoły specjalnej przyszła kolej na grupy ze Stowarzyszenia Kulturalnego Winogrady oraz uczestników "Odjazdowego Bibliotekarza" z Jaraczewa. »

"Zwykłe - Niezwykłe" to cykl spotkań o kobietach zwykłych, żyjących obok nas, jednocześnie podejmujących niezwykłe wyzwania. »

Tradycyjne spotkanie z kolędami odbyło się 30 stycznia. Głośno i śpiewająco otworzyło rok 2018 w Dyskusyjnym Klubie w Witaszycach. »

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. »

Powrót na górę