Od 1 lutego 2021 zostają przywrócone kary za przetrzymane książki. »

7 miejsce w Polsce i 2 w Wielkopolsce w Rankingu Bibliotek "Rzeczpospolitej" i Instytutu Książki - to nasz wynik na ten trudny 2020 rok! »

Premierowe odczytanie jedynego wiersza, jaki powstał podczas warsztatów w ramach projektu "Bajkowy regał na nudę" przypadło w udziale panu Adamowi Pawlickiemu, burmistrzowi Jarocina. »

Książka „Prawdziwe krowy nie są fioletowe” Wacława Adamiaka stała się pretekstem do spotkania on-line z dziećmi i rozmowy na temat ptaków. »

Dzień Pluszowego Misia to niecodzienne święto, które jest ważne dla każdego właściciela pluszaka. Co roku dzieci z przedszkola miały okazję obejrzeć książeczki i wysłuchać bajki czytanej przez bibliotekarza. »

Z okazji Dnia Misia spotkaliśmy się on-line z młodymi czytelnikami biblioteki w Mieszkowie. Dziewczynki najpierw wysłuchały fragmentu książki o misiu Paddingtonie a później wspólnie namalowały pluszowego misia według wskazówek bibliotekarza. »

Mimo zamknięcia nasze biblioteki nie zostawiają naszych czytelników i śpieszą z ofertą "Książka na telefon". Co zrobić? Wystarczy zadzwonić do dowolnej naszej filii i telefonicznie ustalić listę książek oraz umówić się z bibliotekarzem na wizytę, podczas której w umówionym miejscu dokonamy wymiany książek - zachowując dystans społeczny i reżim sanitarny »