Ależ to była wycieczka! Uczestnicy projektu "Legendoczytacze na szlaku" zdobywali w deszczową sobotę Poznań. »

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania i przypadająca we wrześniu 125 rocznica urodzin Marii Kownackiej stały się świetną okazją do spotkania z czytelnikami. »

Z okazji Dnia Kropki grupa "Kotków" z przedszkola w Mieszkowie wysłuchała książeczki "Kropka". Następnie bawiliśmy wyszukiwanie kropek w różnych kolorach. »

Pieski, rybki, małpki a nawet węże opanowały bibliotekę w Mieszkowie. Wszystko za sprawą warsztatów "Balonowy zawrót głowy". »

Dzieci z przedszkola w Mieszkowie za sprawą biblioteki spędzają te wakacje z "Ciocią Jadzią". Co tydzień przedszkolaki słuchają dwóch kolejnych rozdziałów z serii autorstwa Elizy Piotrowskiej. »

W najgorętszy dzień czerwca przypadł finał Bajkowego regału na nudę - projektu czytelniczego jarocińskiej biblioteki, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin. »

Biblioteka na festynie szkolnym w Mieszkowie. Tym razem wraz z uczestnikami festynu w Zespole Szkół w Mieszkowie biblioteka postanowiła coś zmalować. »

Spotkanie z Elizą Piotrowską we filii w Mieszkowie zakończyło cykl spotkań z pisarzami w ramach projektu „Regał na nudę. Twórczyni "Cioci Jadzi" z humorem opowiadała o swoich książkach, spotkaniach z czytelnikami i niezwykłym życiu w odległej Brazylii. »

Jedenastu uczestników konkursu całorocznego "Przysłownik" z największą liczbą punktów za udzielone odpowiedzi zostało nagrodzonych książkami. »

Czerwone, zielone, uśmiechnięte i zwariowane. Każdy, kto odwiedził stoisko biblioteczne na festynie z okazji Dnia Dziecka w Mieszkowie mógł wyczarować dla siebie własnego ślimaczka. »