Szkolne drzwi otwarte Szkoły Podstawowej w Mieszkowie stały się świetną okazją do spotkania z przedszkolakami i ich rodzicami w bibliotece. Dzieci mogły obejrzeć teatrzyk kamishibai oraz wykonać ptaszka z papieru. Można było też zapisać się do biblioteki. Te dzieci, które się na to zdecydowały, otrzymały wyprawkę czytelniczą od Instytutu Książki, zrobiły zdjęcie w fotobudce ze swoją pierwszą wypożyczoną książką oraz wypisywały na tablicy swoje imię.»
W same Mikołajki filię w Mieszkowie odwiedziła Przewodnicząca Rady Miejskiej w Jarocinie Pani Karolina Wielińska-Kuś, która przeczytała dzieciom bajkę „Jak Karolcia spotkała Mikołaja”.»
Z okazji Dnia Pluszowego Misia filia w Mieszkowie zaproponowała dzieciom dwa spotkania.
Najpierw pierwszoklasiści odwiedzili bibliotekę, żeby wysłuchać misiowej opowieści. Była to historia niedźwiadka polarnego, który nie umiał pływać.»
Ważnym wydarzeniem każdego roku we filii w Mieszkowie jest oficjalne przyjęcie go grona czytelników pierwszoklasistów. Tym razem pasowane zostały 24 osoby. Na początku dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać się w bibliotece, gdzie są najciekawsze książki i co zrobić by były szczęśliwe. Wysłuchały także bajki o Franklinie i zagubionej książce. Następnie nadeszła pora na uroczyste pasowanie, po którym dzieci przystąpiły do wykonania pracy plastycznej – molika.»
Wojciech Cesarz był gościem spotkania autorskiego w bibliotece w Mieszkowie. Pan Wojciech opowiadał o przygodach, których mu nie brakuje dzięki obecności Malamuta i innych czworonożnych przyjaciół w domu. Trzecioklasiści poznali tez kilka faktów o psach: ich emocjach, pracy i rasach.»
W ramach naszego projektu prowadzimy intensywne badania różnymi metodami i wśród bardzo urozmaiconej grupy naszych odbiorców i mieszkańców. Są wśród nich dzieciaki - ich zdanie jest dla nas bardzo ważne. Jesteśmy ciekawi co jeszcze by chcieli znaleźć dla siebie w naszych bibliotekach.»
Za nami ostatnie szkolenia w BLISKO i naszym projekcie BIBLIOTEKA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. Przez dwa ostatnie dni (poniedziałek i wtorek) bibliotekarze z naszymi partnerami (przedstawicielami stowarzyszeń, klubów społecznych i lokalnych liderów) poszerzali swoją wiedzę z diagnozy potrzeb i promocji wśród lokalnej społeczności. Było ciekawie, intensywnie oraz bardzo kreatywnie a to wszystko za sprawą prowadzącej Agaty Wittchen-Barełkowskiej. Dziękujemy za obecność i zaangażowanie! Do zobaczenia za rok!»
Za nami druga z zaplanowanych wizyt studyjnych do naszych sąsiadów. W październiku pojechaliśmy do Krotoszyna. Wymiana doświadczeń i moc inspiracji z Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie oraz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury - oto z czym wróciliśmy!»
Silny zespół - silna marka! Za nami ostatnie szkolenia w ramach projektu BIBLIOTEKA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. Wspólnie z Agatą Wittchen-Barełkowską rozmawialiśmy w 6 grupach zespołowych z trzech perspektyw: ja na zewnątrz, ja wewnątrz i ja jako ja w zespole! Było intensywnie i ciekawie!»