W piątek filię nr 2 odwiedził długo wyczekiwany gość, autor książek dla dzieci i młodzieży - Rafał Witek. Pierwsze spotkanie skierowane było do dzieci z klas pierwszych i trzeciej. Autor przybył do nas z tajemniczą walizką podróżną, której zawartość stała się doskonałą formą zabawy. »

Oto kolejna grupa dzieci z przedszkola "Promyczek", która chciała poznać Photona, tajemniczego gościa z odległej galaktyki, który po awarii wylądował w naszej bibliotece. Dzieci od razu poddały go testom. »

Na czerwcowych zajęciach Klubu Seniorek biblioteka w Wilkowyi zamieniła się w warsztat krawiecki. Panie wycinały wzory, szyły, prasowały oraz wypełniały środki kwiatów. »

W ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku" Oddział dla Dzieci odwiedzili uczniowie z klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie. Podczas warsztatów dzieci poznały zasady tworzenia teatrzyku Kamishibai. »

Na warsztatach reporterskich z wykorzystaniem fotografii, zgromadziły się chętne uczestniczki w filii w Cielczy. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku", a prowadziła je pani Urszula Ziober ze Stowarzyszenia Zielona Grupa w Poznaniu. »

Małgorzata Strękowska-Zaremba, autorka znanych i poczytynych książek dla dzieci, odwiedziła Jarocin. »

Dzieci dowiedziały się, że Kamishibai to teatr ilustracji, obrazkowy, wywodzący się z Japonii. Wysłuchały i obejrzały japońską opowieść, która była wstępem do stworzenia własnej legendy o Lubieszce. »

W ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku" filię w Mieszkowie odwiedziły dzieci z klasy IIa. W czasie warsztatów dzieci miały okazje dowiedzieć się czym jest japoński teatrzyk Kamishibai, jaka jest jego historia i jakiego "zaklęcia" trzeba użyć, by się otworzył. »

W poniedziałkowe popołudnie w bibliotece w Witaszycach odbyły się kolejne warsztaty w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku", tym razem reporterskie. Warsztaty prowadziła Urszula Ziober ze Stowarzyszenia Zielona Grupa w Poznaniu. »

Kolejne spotkanie integracyjne mieszkańców Ciświcy i Ługów upłynęło pod hasłem – "Kosmetyczne małe co nieco". Zajęcia poprowadziła Irmina Roguszczak, która na co dzień pracuje z seniorami w JOK-u, przybliżając i wykonując im małe przyjemności kosmetyczne. »