Jak co roku nasza biblioteka współtworzy okołofestiwalowe wydarzenia w Amfiteatrze. Już od czwartku - dnia finałów Jarocińskich Rytmów Młodych czynne było stoisko ze sprzedażą festiwalowych gadżetów, w tym niesamowicie popularnych koszulek z glanem Fundacji Ogrodu Marzeń. Przez trzy festiwalowe dni byłą też czynna festiwalowa czytelnia prasy. »

Kolejne zajęcia z Kindloteki za nami, tym razem bibliotekę w parku odwiedziły dzieci z półkolonii z Radlina. Pół-koloniści dowiedzieli się co to jest Makey Makey, co przewodzi prąd, jak podłączyć przewody aby można było zagrać na owocach i kartce papieru zamalowanej rysikiem od ołówka. Dzieci mogły zbudować własny pojazd, który pod wpływem pewnych działań mógł się poruszać. Nie zabrakło również maty do kodowanie, która jest inspiracją do dobrej zabawy. »

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Jaś i Małgosia ”podróżowały z bohaterką książki Basią po polskiej plaży. Zwiedzały nadmorskie okolice i wygrzewały się w słońcu. Następnie dzięki aplikacji Scracht Junior tworzyły wakacyjne przygody.
Zaproszono ich również do wspólnego grania na instrumentach wykorzystując makey makey. Na koniec dzieci bawiły się w zabawę "Stary niedźwiedź mocno śpi" oraz machały kolorową chustą animacyjną i na polanie za Pałacem Radolińskich.
»

Biblioteka w parku gościła dzieci z Przedszkola Stokrotka, które podczas słuchania książki Ines Castel-Branco "Mamo, nie mogę zasnąć" wykonywały ćwiczenia, pomagające maluchom w nauce świadomego oddychania. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały piękne łapacze snów. »

Biblioteka w parku gościła uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Jarocina. W związku ze zbliżającym się Dniem Taty, dzieci wysłuchały opowiadania Ulf Stark „Jak tata się z nami bawił”. Następnie zaproszono ich do kodowania wieży z kubków przy pomocy gumki i sznurków, które mogą wykorzystać w zabawach z tatą. »

Dzisiaj u nas wielkie czytelnicze święto! Nasza biblioteka rozpoczyna udział w akcji Fundacji Powszechnego Czytania #TataTeż Czyta »