Dziś organizacje pozarządowe ponownie szkolą się w Kamienica Kultury, tematem promocja organizacji! »

Zaplątanie z poplątaniem czyli sznurkowe szaleństwo odbyło się w zeszłą sobotę w naszej czytelni. Uczestniczki spotkania zaplatali markamowe koszyki. Kto chciał mógł dodać uszka i w ten sposób powstawały zajączkowe koszyki - idealna dekoracja wisząca na zbliżające się święta! »

Bibliotekę w parku odwiedzili drugoklasiści z Zespołu Szkół Podstawowych w Prusach. Uczniowie zapoznali się z księgozbiorem, dowiedzieli się jak funkcjonuje biblioteka i co, oprócz książek, można w niej wypożyczyć, do czego służą audiobooki i co to są Kindle. »

Bibliotekę w parku odwiedzili uczniowie z kl. VII i VIII, ze Szkoły Podstawowej z Wojciechowa. Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego zagrali w grę memory, która przybliżyła im homonimy oraz w wyrazowe bingo. »

Wzmocnienie kapitału psychologicznego liderów NGO było tematem pierwszego w tym roku szkolenia dla przedstawicieli organizacji pozarządowych w ramach projektu Centrum Wsparcia Projektowego, które przeprowadziła Anna Agata Nowak. »

W ostatnim dniu ferii panie bibliotekarki odwiedziły dzieci z półkolonii w Potarzycy. Przedstawiły bajkę w teatrzyku Kamishibai i tak jak bohaterowie bajki stworzyły z dziećmi zespół muzyczny, który zagrał na bum, bum rurkach. »

Podczas ferii w bibliotece w parku uczniowie z Zespołu Szkoły Społecznych w Jarocinie zwiedzili wraz z małą reporterką Nelą koło podbiegunowe. »

Podczas lekcji bibliotecznej uczniowie kl. 1, ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie, wysłuchali opowiadania o zimowej przygodzie Kubusia Puchatka. »

W tym roku dzięki wsparciu z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakupiliśmy 2.013 książek »