Biblioteka w parku gościła rowerową wycieczkę uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego z Woli Książęcej. Dzieci klas 4, 5 i 6, wraz z nauczycielami przeszli nasz szlak spacerowy i z zainteresowaniem słuchali historii związanymi z tymi miejscami. Przewodnikiem podczas spaceru była książka Joanny Jodełko „Jarocin dla dzieci : gra spacerowa”. »

Bibliotekę w parku odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Tęcza" z Radlina. W piękne majowe przedpołudnie wybraliśmy się na spacer z książką Joanny Jodełki „Jarocin dla dzieci: gra spacerowa”. »

Na zajęcia do biblioteki w parku zaprosiliśmy uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Jarocina. Tym razem nasi goście ozdabiali torby i plecaki, wykorzystując skrawki materiałów, z których powstały kolorowe koty jako naszywki ozdobne. »

W czasie lekcji bibliotecznej uczniowie kl. 2 SP nr 5 dowiedzieli się jak powstaje książka. »

Do stolicy Włoch pojechała grupa szesnastu jarociniaków (dorosłych i młodzieży), wolontariuszy biorących udział w inscenizacjach Legendy o Świętym Marcinie (2021 i 2022) oraz w Misterium Pasyjnym (2022) na zaproszenie Stowarzyszenia Bellator Societas, które współorganizowało te wydarzenia. »

Kolejne szkolenie w ramach projektu Centrum Wsparcia Projektowego. Tym razem nasi liderzy zdobywali wiedzę na temat fundraisingu czyli zdobywania funduszy na działalność bez udziału w konkursach grantowych. Szkolenie prowadziła przeprowadzone przez Anna Mędrzak z PISOP. »

Przedszkolaki usłyszały jakich zasad należy przestrzegać podczas czytania książek, wysłuchały bajki o Wielkanocnym zajączku, opowiadały o przygotowaniach do świąt. Dzieci świetnie poradziły sobie w zabawach ruchowych i plastycznych, a na zakończenie zajęć otrzymały niespodziankę przypinkę – książka z jajem. »

Kolejne zajęcia w bibliotece parku, na które zaprosiliśmy uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Jarocina, odbyły się w klimacie przedświątecznym. Nasi goście wzięli udział w malowaniu koszulek, zdobiąc je symbolami świątecznymi i wiosennymi. Nie zabrakło dobrego humoru i na zakończenie wspólnego zdjęcia. »

Wiosenne kodowanie w bibliotece w parku. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie, kodowali na macie zadania matematyczne, układali historyjkę obrazkową, zagrali w przekładankę logiczną. Na zakończenie zajęć dzieci kodowały drogę i aktywność robota w aplikacji Photon Coding. »

Dyrektorki i dyrektorzy bibliotek publicznych z terenu województwa wielkopolskiego spotkali się wczoraj w Kamienicy Kultury. Było to jedno z cyklicznych spotkań organizowanych przez Wypożyczalnia Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Poznaniu. »