Świętujemy Dzień Dinozaura

Świętujemy Dzień DinozauraW bibliotece w Wilkowyi dinozaury obchodziły swoje święto. Z tej okazji zaproszono grupę 5-latków z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni na lekcję biblioteczną. Spotkanie rozpoczęło się od ciekawych informacji na temat dinozaurów.

Przedstawiono dzieciom różnorodność gatunków tych prehistorycznych gadów, pokazując im je na wystawce. Następnie przedszkolaki rozwiązywały rebusy i szukały różnic na obrazkach.  Później  przyszedł czas na głośne czytanie. Dzieci wysłuchały dwóch książeczek „Niespodzianka dla Dino” i „Dinozaury. Samochodzik Franek”. W drugiej części zajęć pięciolatki wyklejały dinozaury kolorową bibułą. Na zakończenie zrobiły diplodoka z gazet oraz szarego papieru i pomalowały go.