I finał "Kamienicy pełnej gwary" - spotkanie z Waldemarem Wierzbą. Nieźle se pogodaliśmy. Było o pyrach, gzice, sznece z glancem ale też przekłady epokowych dzieł literatury polskiej na wielkopolską gwarę.»
Tytki i warzechy królowały na zajęciach plastycznych poprzedzających spotkanie autorskie z Waldemarem Wierzbą. Uczestnicy podeszli do tematu bardzo kreatywnie. Powstały tytkowe duszki i warzechowe laleczki!»
W Kamienicy pełnej gwary właśnie zakończyły się warsztaty "Na dworze króla Pyry". Zajęcia dla klasy 5 okazały się wspaniałą podróżą w dawne czasy, do XIX wiecznego Poznania oraz do poznania historii pyry i jej znaczenia nie tylko w kuchni wielkopolskiej!»
No cóż, nastała kalendarzowa „Jesień”, chodź za oknem lato, w naszej bibliotece zrobiło się bardzo jesiennie i kolorowo. Nasi mali goście z Przedszkola Poziomka wysłuchali opowiadań Wojciecha Widłaka „Wesoły Ryjek i jesień”, dzieci wspaniale poradziły sobie z zadaniami jesiennymi. Na zakończenie zajęć wykonały bukiety z liści w dość nietypowych wazonikach.»
Wtorek i środa upłynęły nam pod znakiem diagnozy, badań potrzeb naszych użytkowników jako podstawy do budowania jeszcze lepszej oferty kulturalnej dla mieszkańców.»
Zanany i lubiany pisarz i podróżnik, autor książek dla dzieci i dorosłych spotkał się z uczestnikami projektu NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. Tym razem miejscem spotkania była nieczynna stacja Brzostów i gościnne progi Stowarzyszenia "Szerokim Torem" - Jarocińska Kolej Drezynowa.»
Szósta Festiwalowa Żywa Biblioteka przeszła do historii. Było gorąco (dosłownie!), ale i tak była to doskonała przestrzeń do rozmów, wymiany poglądów. I po raz kolejny okazało się, że porozumienie i bycie ponad jest możliwe! Wystarczy tylko chcieć i widzieć człowieka w drugim człowieku.
Dziękujemy naszym książkom, wypożyczającym i ekipie Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin zaangażowanej w organizację Żywej Biblioteki.»
Tradycyjnie już od 7 lat czytamy na rockowo! Zaproszeni muzycy czytają zgromadzonym dzieciom i opowiadają o swoich ulubionych książkach i bohaterach z dzieciństwa!»