Drugi tydzień ferii upłynął nam równie intensywnie jak pierwszy. Było sportowo, plastycznie i książkowo. »

Kolejny tydzień ferii zimowych rozpoczęliśmy w sportowym stylu. Trzy grupy półkolonistów (5-7 latki, 8-10latki, 11-13latki) z Fundacji Rozwoju Południowej Wielkopolski uczestniczyły w zajęciach obejmujących kodowanie, zabawy ruchowe i prace plastyczne. »

Ferie olimpijskie w Mieszkowie. Pierwszego dnia uczestniczki wykonały plakat olimpijski oraz medale z masy solnej. Z zapałem zabrały się też za lepienie niespodzianek dla dziadków. Nie zabrakło też czasu na poszukiwania książeczek do czytania wieczorem. »

W ramach współpracy ze szkołą biblioteka w Wilkowyi zorganizowała dwa zajęcia dla dzieci z półkolonii szkolnych. Tematem były Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, które rozpoczynają się 4 lutego i potrwają do 20 lutego. »

W filii w Witaszycach podczas feryjnych zajęć przygód nie brakowało. Pierwszego dnia uczestnicy zapoznali się z krótką historią igrzysk olimpijskich oraz poznali symbole olimpijskie. »

Gdzie zaczyna się przestrzeń kosmiczna, czy jest woda na Marsie, ile planet wchodzi w skład Układu Słonecznego tego dowiedziała się grupa dzieci z półkolonii z Niepublicznej Szkoły Podstawowej, która wzięła udział w zajęciach w Oddziale dla Dzieci. »

Grupa półkolonistów z przedszkola w Cielczy została zaproszona do biblioteki na zajęcia sportowe. Z prezentacji multimedialnej dzieci dowiedziały się co to jest olimpiada, jakie są dyscypliny zimowe i jak przebiega otwarcie igrzysk. »

W dniach 18-19 stycznia odwiedzili nas uczestnicy półkolonii zimowych z Fundacji Rozwoju Południowej Wielkopolski. »

Gdzie zaczyna się Kosmos, ile planet wchodzi w skład Układu Słonecznego tego dowiedziała się grupa dzieci z półkolonii z Niepublicznej Szkoły Podstawowej, która wzięła udział w zajęciach w Oddziale dla Dzieci. »