Warsztaty kuchni żydowskiej za nami. Autorka książki "Żydzi od kuchni. Opowieści wokół rodzinnego stołu" Hanna Merlak wraz z mamą podzieliły się dziś swoimi przepisami i anegdotami. »

Małgorzata Szejnert - reporterka i pisarka. Urodziła się w 1936 roku w Warszawie. Debiutowała w 1972 roku reporterską książką o Ameryce. Współtworzyła "Gazetę Wyborczą", gdzie prawie 15 lat prowadziła dział reportażu. »

W środowe popołudnie w bibliotece w Witaszycach odbyło się spotkanie autorskie z regionalistką Jadwigą Podeszwą.
Członkowie i sympatycy Klubu Dyskusyjnego zapoznali się z twórczością autorki. Pani Jadwiga opowiedziała pokrótce o wszystkich swoich publikacjach.
»

O tym, co w PRL-u uchodziło za przyjemność, na którą rzadko można było sobie pozwolić, rozmawialiśmy na spotkaniu z Aleksandrą Boćkowską. Autorka reportażu "Księżyc z pewexu. O luksusie w PRL-u" mogłaby śmiało wykorzystać również wspomnienia uczestników naszego spotkania. »

W ramach kolejnego etapu projektu "Podróże z wyobraźnią" odwiedziłyśmy Niepubliczną Szkołę Podstawową z Oddziałem Przedszkolnym w Roszkowie. »