26 kwietnia bibliotekę w Golinie odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Golinie. Przedszkolaki wysłuchały bajki pt. "Kwoka co się zowie". Następnie wyklejały z kolorowego papieru kurkę i kurczaka. Na koniec zajęć dzieci otrzymały słodkości: rozpuszczalne gumy. »

Kamienicę Kultury odwiedzili dziś goście ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Jarocinie. Zwiedzili bibliotekę, zapoznali się z historią każdego z pomieszczeń kamienicy oraz wykonali książkowe jeżyki. »

"Ja nie robię w optymizmie" mówił podczas spotkania w Kamienicy Kultury Mikołaj Grynberg. Spotkania, które nie należało do łatwych, poprzedzone projekcją filmu "Dowód tożsamości" - to debiut reżyserski naszego gościa. Zaprosił do rozmów współczesnych Polaków pochodzenia żydowskiego, którzy mierzą się cały czas ze stereotypami i postawami współobywateli wobec historii polskich Żydów oraz holocaustu. »

Wielkanocny Zajączek już niedługo w naszej bibliotece! Okazją do spotkania z dziećmi było więc przygotowanie świątecznych zakładek do książek w postaci zajączka. Dziękujemy wszystkim uczestniczkom: Weronice z Ukrainy, która była na spotkaniu z mamą i ciocią, Zosi i jej babci Ewie, Pauli, Oliwce, Inie, Nadii i Julce! »

Przygotowanie wielkanocnych palm było okazją do spotkania z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Zalesiu. Uczestniczki warsztatów z dużym zaangażowaniem tworzyły wielkanocne palmy, chętnie uczyły się tworzenia kwiatów z kolorowej bibuły metodą cukierkową. Panie zwiedziły również Kamienicę Kultury i Punkt Informacji Turystycznej. Dziękujemy za spotkanie! »

Na sobotnich warsztatach w bibliotece w parku można było wykonać stroiki wielkanocne, ptaszki ze styropianowych jajek, w oddziale dla dzieci zajączki z papierowych talerzyków oraz pokolorować świąteczne obrazki. »

To było wyjątkowe spotkanie z poezją i prawdziwą muzyką. Dziękujemy Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Wokalistyki Klimkiewicz, Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia oraz wspaniałej młodzieży za zaangażowanie. Mamy nadzieję na następne piękne koncerty. »

Kolejne warsztaty za nami. Tym razem w Kamienicy Kultury po raz pierwszy gościły panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Brzostowa. »

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie wzięli udział w zajęciach online "Ojczysty poznaj na ekranie". Po krótkim wprowadzeniu w tematykę dnia uczniowie rozwiązywali quizy językowe i gwarowe, uzupełniali przysłowia. »

Koty uwielbiają kartonowe pudła, każdy właściciel kota pewnie nie raz się o tym przekonał, kiedy to jego kocur próbował „zwiedzić”, wcisnąć się do (nawet najmniejszego) pudełka po przesyłce, czy kupionych produktach. Podobno kartony idealnie odpowiadają kociej definicji bezpiecznej kryjówki. »