Zwierzęta to nie zabawki

Zwierzęta to nie zabawkiWspaniałe spotkanie o szacunku! Szacunku dla naszych braci mniejszych. Dorota Sumińska - zwierzolub jakich mało, lekarz weterynarii, autorka wielu książek, programów telewizyjnych i radiowych oraz internetowych poświęconych zwierzętom (zwłaszcza psom i kotom) była naszym gościem.

Pani Dorota opowiadała o swojej miłości do zwierząt, którą zaszczepił w niej tata, weterynarz. Naturalne zatem było, że i ona nim zostanie. Zwracała uwagę na to jak wiele złego w świecie zwierząt i przyrody zrobił człowiek. Co sekundę zabijane jest na świecie zwierzę w celach konsumpcyjnych, niecały 2% dzikich zwierząt żyje na naszej planecie! Wskazywała na powszechną edukację dzieci pod kątem szacunku dla zwierząt aby jako dorośli ludzie nie wyrządzali krzywdy i zmiany prawa, które pozwalały by bardziej chronić prawa zwierząt, które przecież same się o nie nie upomną! Czytelnicy mieli też okazję zadawać pytania, często związane ze swoimi podopiecznymi. Możliwość zakupu książek pani Doroty zapewniła jak zawsze niezawodna Księgarnia na Paderewskiego.
Gościem specjalnym naszego spotkania była dzielna sunia SABA - psi niepełnosprytek. Zaniedbania "właścicieli" doprowadziły psa do obecnego stanu. Na szczęście Saba została odebrana i przebywa pod opieką Schronisko dla Zwierząt w Radlinie i ich wolontariuszy. Tutaj poddawana jest regularnej rehabilitacji i zabiegom, które poprawiają jej zdrowie. Pani Dorota widząc Sabunię - zaproponowała spontaniczną zrzutkę - i tak na spotkaniu w bibliotece zebraliśmy, w ciągu 5 minut 630 zł!!! Starczy na cały miesiąc rehabilitacji dla Saby! Bardzo dziękujemy. Załączamy też link do zbiórki na Sabę https://zrzutka.pl/a7p38e - proszę się nie sugerować, że zbiórka zakończona - pieniądze można cały czas wpłacać, o co bardzo prosimy - tak jak o stały domek dla Sabuni i innych podopiecznych naszego schronika.
 

Powrót na górę